6 věcí, které dělají úspěšní a vy je také musíte zkusit

Přemýšleli jste někdy nad tím, co dělají úspěšní lidé jinak, nebo lépe proto, aby byli úspěšní?

Mají na to nějaký návod, je to typem školy, kterou vystudovali, mají nějaké osobní poradce, nebo se jen dobře uměli narodit?

Vězte, že úspěšní lidé jsou ti, kteří sami na sobě pracují.

A jací vlastně jsou? Jsou cílevědomí, neodkládají povinnosti, hledají řešení, nezaleknou se překonávání překážek. Jelikož s každou překonanou a vyřešenou překážkou se dostávávají o pomyslný stupýnek úspěšnosti výš a výš. A přece jen, je skvělé vidět co se vám povedlo, komu jste pomohli, co jste vyřešili a jen díky vám a vaši vlastní motivaci, jste něčeho dosáhli a jste tedy úspěšní.

Každý den můžete slavit různé úspěchy, byť jsou třeba jen malé, přesto mohou být významné a i to se počítá!  Ale ptáte se, kde stále brát tu energii a vnitřní motivaci?

Důlěžité je, si nastavit správně každý den a mít jasný a zajetý režim. Abyste mohli svým pracovním výkonům věnovat pozornost, to vyžaduje úsilí a potřebujete nutnou dávku energie.

Pojďme si říct, kde ji vzít a jak si každý den nastavit tak,  aby se vám dařilo a vy na konci dne jste mohli říci, že byl úspěšný.

Co si budeme povídat, když ráno vstaneme levou zadní, na poslední chvílí, nestihneme se nasnídat a dobíháme tramvaj – to asi nebude to pravé ořechové. Zaděláváme si tak pěkně na žaludeční vředy a přivodíme se do stavu roztržitosti, nesoustředěnosti a takto ničeho rozhodně nedosáhneme Nehledě na to, jak působíme na okolí. Nic moc, že?

Takže:

1.   Nastartujte svůj den pozitivně a zacvičte si

Jistě mi dáte za pravdu, že první momenty po probuzení mají značný vliv na to, jak dále bude váš den pokračovat. Zkuste si přivstat, otevřít okno, zhluboka se nadechnout a věnovat se pouze sami sobě. Co taková rozvička, nebo se proběhnout na čerstvém vzduchu, nejeden manažer zamíří brzy ráno do fitka. Tomu se říká pozitivní nakopnutí!

Pokud chcete být během dne produktivní a aby vám energie brzy nevyprchala, musíte jí také tělu doplnit a správně  natankovat.

2.  Pojďte na to zdravě

Zapoměňte na těžkou, mastnou, nezdravou snídani. Zdravá snídaně prostě dělá své. Nebudu vám zde psát recepty zdravého životního stylu. Věřím, že rozumíte tomu, kam energii vložíte, tam se vám také vrátí a že jste už někdy slyšeli, že snídaně je základ.

A teď vzhůru do povinností a nástrah pracovního dne.

3.  Stanovte si každý den své cíle

Jedině tak, budete schopni měřit svůj výkon a něco za sebou uvidíte. Sestavením seznamu úkolů rozhodně nic nepokazíte. Získáte přehled a určitě máte radost, když je postupně začnete škrtat. Ať už je to vyřízení mailů, důležitý meeting, nebo, že máte vyzvednout prádlo v čistírně.

4. Určujte si priority

A když už máte stanovené cíle pro daný den, je skvělé naučit se umět určit priority k jednotlivým úkolům. Co musím udělat hned a co takzvaně počká? Pak se nestane, že na vás čeká 10 důležitých nevyřízených mailů, nezjistíte, že před 15 minutami začala porada, kde jste měli kolegy seznámit s výsledky projektu, …..hlavně,  že jste vyzvedli kabát z čitírny. Takto teda NE!

5. Vymezte si čas na jednotlivé činnosti

Projděte si ráno maily, které na vás čekají – už víme, že si určujeme priority – takže vyřeště ty nezbytně nutné a ty co počkají si označte a řešte v 2. fázi. Nepotřebné maily mažte. Vyhnete se pozdějšímu dlouhému hledání důležitých mailů mezi těmi bezvýznamnými. Teď řešíte maily, takže se věnujte pouze této činnosti. Nezvedejte telefony, neodbíhejte. Jedině tak efektivně a úspěšně zvládnete maily. Pak si vymezte čas na jinou činnost – třeba právě to telefonování a obvolávání klientů. Víte, jaký máte cíl a právě v tuto chvíli máte na to vymezený čas.

Pokud chcete docílit efektivity plnění jednotlivých úkolů tak, že budete řešit 3 z nich v jeden moment, ničeho nedosáhnete. Bude vám to trvat déle, nedotáhnete je do konce jak byste si představovali a k tomu budete cítit zbytečný tlak a stres.

Zkuste toto chytré řešení a postupujte podle svých cílů a určených priorit.

6. Odměňte se

Prokousali jste se náročným dnem a věřím, že je za vámi vidět kus práce. Není to skvělý pocit? Oceňte své nasazení a vynaloženou energii, odměňte se. Uvařte si skvělé kafe, dejte si teplou koupel, nebo si přečtěte kapitolu kvalitní knihy. Věřte, že nikdo vás neocení tak, jako vy sami a získáte tak sílu pro start do nového úspěšného dne.

Mnoho úspěchů vám přeji 🙂

Zuzana Zelená

váš průvodce na cestě ke spokojené práci

 

Zuzana Zelená
Pomáhám lidem najít správnou cestu ke spokojenému zaměstnání. Nabízím vám služby na míru jako Motivační dopis nebo Životopis. Můžete si se mnou vyzkoušet Pohovor na zkoušku anebo si projdeme do detailu vaši současnu situaci a pomohu vám vytvořit osobní kariérní plán, díky kterému budete vědět, jak najít práci, která vás bude bavit. A ještě lépe, co udělat, proto, aby se vás práce našla sama.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů

  • E book ZDARMA

    Váš e-mail je u mne v bezpečí, přečtěte si více o tom, jak nakládám s vašimi údaji. Můžete se těšit, čas od času vám pošlu mail, který vás bude inspirovat, nebo motivovat. Pokud naznáte, že vám už nic nepřináším, odhlásíte se jednoduše, v patičce každého mailu.

  • Kategorie
  • Nejnovější příspěvky