O jaký plat si můžete říct?

Nechcete se podhodnotit, ale ani přestřelit. Co tedy odpovědět?

Je to celkem choulostivé téma. Hledáte práci, čeká vás pracovní pohovor a dřív nebo později se dostanete do situace, kdy jste vyzváni říct svou představu o platu.

Takže neváhejte a věnujte čas přípravě i tomuto tématu.

Před tím, než absolvujete pohovor, je důležité si uvědomit, jaký je váš přínos pro firmu, co nabízíte a o jaké zkušenosti se můžete opřít.  Zda máte při vyjednávání na čem stavět.

Výše platu se odvíjí i na základě oboru a regionu, ve kterém se o práci ucházíte. Pokud jste si vědomi některých nedostatků, přijměte raději nižší nabídku, získáte aspoň nové zkušenosti.

Zkuste si udělat vlastní menší analýzu, jaké máte životní náklady (nájem, doprava, strava, koníčky apod.). To bude jakási vaše základna, pod kterou byste určitě neměli platově klesnout.

Pro inspiraci navštivte http://www.platy.cz

Tento portál se zabývá průzkumem platů a srovnává výši platu dle odvětví a oblasti. Máte možnost si zadat svá kritéria a získáte představu, kolik vydělávají jiní kolegové v oboru.

Rozmyslete si rozmezí, kde byste se finančně za svou práci chtěli pohybovat. Vy však uveďte vždy konkrétní částku a to nejlépe někde uprostřed. Jinak věřte, že druhá strana uslyší více tu spodní hranici. Takže pokud vaše představa se pohybuje v rozmezí 25. – 30. 000 Kč, uveďte optimálně 27.000 Kč.

Kolik budete vydělávat, je jistě důležité, ale není to jediný aspekt, podle čeho nové zaměstnání vybírat. Pokud máte nabídku práce, která vás bude bavit a kde je možnost profesního růstu, nebo zajímavé benefity a fajn kolektiv, určitě se k ní neobracejte zády.

Ať se vám daří!

Zuzana Zelená

Zuzana Zelená
Pomáhám lidem najít správnou cestu ke spokojenému zaměstnání. Nabízím vám služby na míru jako Motivační dopis nebo Životopis. Můžete si se mnou vyzkoušet Pohovor na zkoušku anebo si projdeme do detailu vaši současnu situaci a pomohu vám vytvořit osobní kariérní plán, díky kterému budete vědět, jak najít práci, která vás bude bavit. A ještě lépe, co udělat, proto, aby se vás práce našla sama.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů